
– Jeg har alltid likt rene linjer, og jeg synes hjemmet vårt gjenspeiler hvem vi er, sier Celine Aagaard. Hun var tidligere redaktør for motemagasinet StyleMag, og driver nå nettstedet envelope.no.
– Se på meg da, smiler Celine – og titter på de svarte og hvite klærne sine. Men selv om minimalismen råder i hjemmet, tilstreber Celine og samboeren å få en personlig touch. Det gjør de blant annet ved å innrede med personlige bilder og fotografier. Det store bildet over spisebordet er tatt av Celines pappa, fotograf Rolf M. Aagard. Celine Aagaard var tidligere redaktør for motemagasinet StyleMag, og driver nå nettstedet envelope.no.
For å myke opp alt det stramme, omgir Celine seg med grønne planter. Og når hun kjenner fargekallet innimellom, rekker det ofte å få inn farger på blomster, planter, og på mat.

– En av fordelen med lite farger er at det er enkelt å innrede med noe som spriter opp. Det blir som å ha en basisgarderobe. Det er enkelt å tilføre fargerike puter, hvis vi ønsker det.
Paret er glad i endringer hjemme. De flytter rundt på ting. Og nylig rundet de av en stor oppussingsøkt. Men de bruker tid, ting skal ikke gå unna i en fei.
– Jeg tenker mye på at jeg ikke vil innrede med ting vi blir fort lei av. Jeg er mye på farten, derfor synes jeg det er deilig med det åpne og rolige her hjemme.


Det lille ekstra – hvordan får man det? Celine tenker seg om:
– Jeg skulle ønske jeg virkelig hadde grønne fingre, men jeg satser på kaktuser og Aloe Vera-planter.
Interessert i mer? Se også:
Interiørstylist Linda Elmin krydrer interiøret med grønne planter og sukkulenter